Πολλά συγχαρητήρια στους δεκαπέντε μαθητές/τριεςτης Γ’ Γυμνασίου που εκπροσώπησαν το σχολείο μας στην εκδήλωση « Αγώνες λόγου 2023 με θέμα τη Δημοκρατία» που διεξήχθη στο Αίγιο από την ομάδα των Ελληνικών Αγώνων Λόγου του Δήμου Αιγιαλείας και την ΔΗ.Κ.ΕΠ.Α.,  την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023 στο πολιτιστικό κέντρο «Αλέκος Μέγαρης». Οι μαθητές μας χωρισμένοι σε τρεις ομάδες και κάτω από την επίβλεψη των καθηγητριών Λάζου Ξένια, Ματθαιοπούλου Φανή και Γαλανοπούλου Παρασκευή συμμετείχαν και στα τρία μέρη των Αγώνων- Ατομική ομιλία, Διαξιφισμοί και Περιεκτικό μήνυμα- και είχαν την ευκαιρία να εκφράσουν τις απόψεις τους, να προβληματιστούν και να ανταλλάξουν επιχειρήματα με τις μαθητικές ομάδες άλλων σχολείων της Πάτρας και του Αιγίου.

Τα ονόματα των μαθητών που εκπροσώπησαν το σχολείο μας είναι:

Παρασκευόπουλος Αλέξης, Παναγιωτοπούλου Αικατερίνη, Σταμόπουλος Χρήστος, Λαζανά Νικολία και Θεοφιλάτου Ανδριάνα (Ομάδα 1 )

Μπερδένη Νικολέτα, Σταμόπουλος Γεώργιος, Αθανασακόπουλος Γεώργιος, Mπαλάση Γιολάντα και Σωτηροπούλου Μαριάννα(Oμάδα 2)

Πανουτσόπουλος Αθανάσιος, Κουρπουανίδη Κωνσταντίνα, Γραμματικοπούλου Θεοδώρα, Στασινόπουλος Λευτέρης και Δημητρακοπούλου Χριστίνα (Oμάδα 3).